You are here:

Początki liczenia

Początki liczenia
1 vote, 5.00 avg. rating (88% score)

nauka (35)Początki liczenia są dla każdego dziecka prawdziwą frajdą, zabawą i przygodą. Dziecko uczy się tego, jak należy wymieniać cyfry po kolei i na początku, trzeba zdać sobie z tego sprawę, jest to tylko wymienianie. Nawet, jeżeli dziecko powtarza cyfry po kolei, to wcale nie oznacza że potrafi liczyć. Oznacza to tylko tyle, że potrafi je wymienić po kolei. Zanim dziecko nauczy się liczyć minie jeszcze trochę czasu. Co zrobić, żeby maluch zaczął rozumieć, do czego służą liczby i cyfry i po co jest to całe odliczanie?
Trzeba dużo liczyć z dzieckiem. Liczyć można drzewa, stopnie na schodach, ławeczki i wiele innych, różnych rzeczy, które spotkać można na spacerze, można spotkać w domu czy podczas zabawy.
Oczywiście, bardzo ważne jest żeby nie naciskać dziecka na naukę matematyki. Trzeba wziąć pod uwagę, że umysł małego dziecka nie jest jeszcze przystosowany do nauki. Jest przystosowany raczej do tego, żeby się bawić i poznawać świat na bazie doświadczenia i obserwacji. Tylko tak jest w stanie się czegoś nauczyć i tak powinno wyglądać uczenie.

Inne artykuły o szkole i nauce:

Posted by: admin

Related articles
 

Back to Top